Plebiscyt GeoAzymuty 2013
Nominacja w kategorii Azymut Publiczności
Źródło: http://sgp.geodezja.org.pl/studenci/index.php?go=ga_2013
GEOBID Sp. z o.o. w Katowicach ma zaszczyt poinformować Państwa, iż otrzymał nominacje do studenckiej nagrody w dziedzinie geodezji i kartografii w ramach II edycji plebiscytu GeoAzymuty 2013. Celem plebiscytu jest wyłonienie przez studentów z całej Polski najwybitniejszych ich zdaniem osobowości oraz dokonań w dziedzinie geodezji i kartografii. Plebiscyt GeoAzymuty odbywa się w ramach działalności Ogólnopolskiego Klubu Studentów Geodezji.
Plebiscyt GeoAzymuty obejmuje 5 kategorii stałych:
- GeoAutorytet,
- GeoMentor,
- GeoPublikacja,
- Wydarzenie Geodezyjne,
- Technologie Geodezyjne
oraz kategorię specjalną Azymut Publiczności. Nominacji kandydatów do wszystkich kategorii plebiscytu udzielają studenci zrzeszeni w Ogólnopolskim Klubie Studentów Geodezji.
Laureatów w kategoriach stałych wybierają w głosowaniu większościowym wyłącznie studenci, członkowie kół naukowych zrzeszonych w Ogólnopolskim Klubie Studentów Geodezji. Jedyną kategorią, w której o zwycięstwie dycydują wszyscy internauci, jest Azymut Publiczności.
Firma GEOBID otrzymała nominację w kategorii Technologie Geodezyjne za program EWMAPA FB. Natomiast były wieloletni prezes firmy GEOBID dr inż. Edward Mecha nominowany został w kategorii GeoPublikacja za cykl komentarzy będących „sumieniem geodezji“ publikowanych na stronach internetowych Stowarzyszenia GISPOL.
Oto jak przedstawieni zostali ww. nominowani:
Dr inż. Edward Mecha członek EUROGI, były prezes Stowarzyszenia Użytkowników Krajowego Systemu Informacji o Terenie "GISPOL" oraz były prezes katowickiego przedsiębiorstwa produkcyjno-usługowego GEOBID w Katowicach. Opublikował na łamach SUTKSIT GISPOL niespełna 400 komentarzy będących "sumieniem geodezji" -zawierających wiele niewygodnych, ale zawsze udokumentowanych faktów, których konsekwencje mogą mieć ogromny wpływ na przyszłość geodezji.
List gratulacyjny z nominacją w kategorii Geo Publikacja
Program EWMAPA FB jest programem, który w sposób łatwy pozwala na prowadzenie graficznej bazy danych oraz powiązanie jej z danymi opisowymi. Można w nim wykonywać analizy przestrzenne, co jest podstawą Systemu Informacji o Terenie. Wspomaga on tworzenie zaawansowanych technologii informacyjnych.
Założeniem programu była prosta i wydajna obsługa infrastruktury informacji geograficznej w Polsce. Pozwala on na wymianę danych z innymi programami obsługującymi bazy danych w formatach .dxf i .shp.
Wersja FB pozwala także na przechowywanie danych bezpośrednio w bazie SQL Firebird. Pozwala to na efektywniejsze działanie w przypadku prowadzenia zintegrowanej bazy ewidencji gruntów i budynków.
Program cieszy się dużym powodzeniem wśród geodetów oraz ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej. Często jest wykorzystywany przez jednostki prowadzące ewidencję.
List gratulacyjny Ogólnopolskiego Klubu Studentów Geodezji
Liczymy na Państwa głosy!
Ogłoszenie wyników we wszystkich kategoriach nastąpi w poniedziałek 22 kwietnia 2013 r. podczas uroczystej gali, na której również zostaną wręczone nagrody.