SZANOWNI UŻYTKOWNICY OPROGRAMOWANIA FIRMY GEOBID
W roku 2013 wprowadziliśmy na rynek nową wersję programu EWMAPA, dostosowaną do przepisów rozporządzenia w sprawie bazy danych GESUT, bazy danych BDOT500 oraz mapy zasadniczej. Udało nam się wprowadzić nową wersję programu zaledwie w kilka miesięcy od pojawienia się nowego rozporządzenia. W niektórych lokalizacjach rozpoczął się proces zakładania baz GESUT i BDOT500. Celowo mówimy o procesie zakładania, a nie konwersji, gdyż mając dane wektorowe należy je zobiektować oraz uzupełnić dodatkowymi danymi opisowymi, a to niejednokrotnie pociąga za sobą kontrolę topologii, współpracę z branżami, a czasami analizę operatów. GESUT obecnie, jest zintegrowany z programem EWMAPA i nie wymaga naszego dodatkowego programu SESUT.
W roku ubiegłym dostosowaliśmy program BANK OSNÓW do przepisów nowego rozporządzenia. Przyszły rok przyniesie kolejne zmiany oprogramowania związane z nowymi rozporządzeniami. Jeszcze w styczniu wypuścimy na rynek kolejną wersję programu OŚRODEK, a wobec zapowiedzi bliskiej publikacji rozporządzenia w sprawie EGiB, najprawdopodobniej w pierwszym półroczu pojawi się nowa wersja programu EWOPIS.
W 2013 roku nasza firma wykonała dla kolejnych powiatów konwersję baz opisowych EGiB do systemu EWOPIS, umożliwiając tym samym integrację obu części: graficznej i opisowej.
Z prawdziwą satysfakcją obserwujemy, jak niektórzy z naszych "starych" klientów wracają do naszego oprogramowania, kończąc nieefektywny, frustrujący, a przede wszystkim kosztowny eksperyment z innym oprogramowaniem.
Pragniemy przestrzec Państwa przed eksperymentowaniem z nowo tworzonymi programami. Nasze systemy (jak również oprogramowanie konkurencji) są rozwijane od wielu lat. Należy podkreślić, że niezależnie od ilości posiadanych środków, nie można w ciągu roku (a często w czasie jeszcze krótszym, bo tak wynika z przetargu) stworzyć nowego systemu EGiB czy GESUT, BDOT500. Tak powstałe oprogramowanie jest ułomne, niewygodne i zawiera mnóstwo błędów. Próby poprawy funkcjonalności (np. dodanie niezbędnych opcji) kończą się stwierdzeniem, iż taka funkcjonalność nie była wymieniona w SIWZ i może być dodana za dodatkową opłatą.
Naszym podstawowym celem jest dostarczanie oprogramowania skutecznego, dopasowanego do potrzeb użytkowników oraz taniego, głównie w dalszym jego utrzymaniu. Powszechność naszego oprogramowania (tysiące sprzedanych licencji wielostanowiskowych) w znaczący sposób wpływa na usprawnienie wymiany danych z wykonawcami geodezyjnymi, gminami i jednostkami branżowymi.
W roku 2013 utworzyliśmy dalszych 15 geoportali, głównie powiatowych. Niemal wszystkie nowe geoportale posiadają pełną funkcjonalność, tj.:
- publikacja danych w trybie publicznym, wraz z podstawowymi informacjami o działce, podkładem Open Street Map i widokiem z poziomu ulicy – Google Street View;
- publikacja danych w trybie niepublicznym – pełna treść mapy, dostęp do danych EWOPIS, zgłaszanie prac geodezyjnych, wydruki w skali;
- przeglądanie danych opisowych EGiB – usługa dla gmin powiatu;
- przeglądanie zgłoszonych prac geodezyjnych, pobieranie materiałów zasobu, informacja o fakturach i datach płatności.
W przyszłym roku zaoferujemy nowy moduł internetowy RCiWN. Moduł ten został już wdrożony w dwóch lokalizacjach. Z założenia, po wykupieniu dostępu (zakup zostanie odnotowany w systemie OŚRODEK) rzeczoznawca otrzymuje dostęp na 24h do wybranej gminy. Dane będą mogły być przeglądane oraz zapisywane zarówno w formacie html, jak i txt.
Dzięki życzliwej współpracy z naszymi użytkownikami nasze oprogramowanie ciągle się udoskonala, za co wszystkim dziękuję.
Z wyrazami szacunku (-) Dyrektor Krzysztof Borys |
Chorzów, grudzień 2013 r.