BANK OSNÓW 3
Nowa wersja programu BANK OSNÓW
GEOBID sp. z o.o. w Katowicach uprzejmie informuje, że z dniem 16 lipca 2012 r. rozpoczynamy sprzedaż nowej wersji programu BANK OSNÓW. Wersja ta jest zgodna z nowym rozporządzeniem Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 14 lutego 2012 r. (Dz.U. z 2012 r., poz. 352); oferuje eksport danych w formacie GML wymienionym w tym rozporządzeniu. W nowej wersji zmieniliśmy także bazę danych - obecnie program przechowuje dane w bazie SQL FireBird.
W związku z nowym rozporządzeniem wprowadziliśmy szereg nowych pól oraz dodaliśmy mechanizm umożliwiający przejście na nową numerację punktów osnowy dla sekcji układu 2000 i 1992. System zachowuje jednak stary numer punktu, dzięki czemu nie trzeba tworzyć od podstaw nowych opisów topograficznych. Do programu został dodany wygodny monitor zapytań SQL wraz z możliwością zachowywania przygotowanych zapytań do późniejszego wykorzystania, także przez osoby mniej doświadczone. Dodana została również archiwizacja danych podstawowych punktów osnowy geodezyjnej.
Podobnie jak w poprzedniej wersji, program współpracuje z programem EWMAPA umożliwiając wyświetlanie punktów osnowy na mapie oraz pozyskiwanie informacji o wskazanym punkcie.
Cena upgrade z wersji 1 i 2 BANKU OSNÓW wynosi 1490 zł netto. Pierwszy zakup programu to koszt 2900 zł netto. Licencja na ten program, jak i na inne nasze programy, jest wielostanowiskowa, bezterminowa i bez opłat okresowych.
BANK OSNÓW jest pierwszym z naszych programów dostosowany do nowych rozporządzeń wprowadzonych ustawą o infrastrukturze informacji przestrzennej (IIP). Obecnie trwają prace nad dostosowaniem kolejnych naszych programów, utrudnione posługiwaniem się tylko projektami rozporządzeń jeszcze niewydanych. Chcemy jednak, aby po wejściu rozporządzeń móc w ciągu kilku miesięcy zaoferować Państwu produkt zgodny z nowymi przepisami.
Już w chwili obecnej można składać zamówienia na nową wersję BANKU OSNÓW 3 za pośrednictwem naszego sklepu internetowego.
Chcemy zwrócić uwagę Państwa na cieszący się dużym powodzeniem nasz produkt, jakim jest geoportal powiatowy (katastralny). W chwili obecnej w naszej technologii wykonanych zostało kilkadziesiąt geoportali. Więcej informacji o geoportalach znajduje się na stronie: www.geoportal2.pl. Dla ośrodka dokumentacji szczególnie przydatna jest opcja zgłaszania robót przez Internet oraz wgląd geodety do listy zgłoszonych prac, automatyczne pobieranie danych ewidencyjnych, generacja wydruków w skali. Rozwiązanie to w znaczący sposób skraca czas obsługi wykonawcy prac geodezyjnych, a w przypadku gdy zasób jest zeskanowany czyni go niemal automatycznym.
Pełne wdrożenia systemu STRATEG wykonaliśmy w gminach miejskich Tarnobrzeg i Cieszyn. Na geoportalach tych miast można zapoznać się z efektami wdrożenia (http://tarnobrzeg.geoportal2.pl oraz http://miastocieszyn.geoportal2.pl).